Úvod Správy V Nymburku sa zrodila remíza Slovana s Duklou Praha

V Nymburku sa zrodila remíza Slovana s Duklou Praha

ŠK Slovan Bratislava remizoval v prípravnom stretnutí s FK Dukla Praha 1:1.

ŠK Slovan Bratislava remizoval v prípravnom stretnutí s FK Dukla Praha 1:1. Gól za belasých strelil v 32. min zápasu Kornel Saláta.

Dukle sa podaril výborný vstup do stretnutia, keď už v 13. min Hanousek využil výhodu priameho kopu a nedal Pernišovi šancu na úspešný zákrok – 1:0. Slovan našťastie táto nepríjemnosť nezlomila, práve naopak. Belasí sa snažili o aktívnejšiu hru a dostávali sa aj častejšie do šancí. V 23. min ešte raz nebezpečne pohrozili Pražania, s Bergerovou strelou si Perniš výborne poradil. O deväť minút neskôr už prišlo aj gólové docenenie práce slovanistov. Centrovanú loptu zo štandardnej situácie hlavou usmernil Saláta a vyrovnal na 1:1.

Po zmene strán boli opraty zápasu pevne v rukách belasých. V 50. min mal obrovskú šancu na skórovanie Čikoš, no neuspel z bezprostrednej blízkosti. Hneď vzápätí prestrelil aj Peltier. Príležitostí belasých pribúdalo, no gól sa akosi nechcel ujať. V 72. min sa pokúšal o obstrelenie súperovho gólmana Mészáros, avšak brankár Dukly bol pozorný. Gólom neskončila ani nebezpečná strela Čermáka o desať minút neskôr. V závere stretnutia stálo šťastie aj na našej strane, keď Hlinka prudkou ranou rozozvučal brvno Pernišovej bránky.

FK Dukla Praha – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:1)

Góly: 13. Hanousek – 32. Saláta

Zostavy

Slovan: Perniš - Čikoš (70. Sipľak), Saláta, Hudák (70. Gašparovič), Jablonský – Peltier (70. Kotula), Štefanik (70. Čermák), Dobrotka, Kubík (60. Mészáros) - Zreľák – Ďuriš (52. Oršula)

Dukla: Rada, Jeřábek, Hanousek, Juroska, Čajič, Vorel, Polom, Berger, Gedeon, Karavajev, Vodat

Striedali: Preisler, Považanec, Reiter, Děrgačev, Tetour, Hlinka