Úvod Správy Slovan s prvým víťazstvom v príprave + video

Slovan s prvým víťazstvom v príprave + video

V úvodnom prípravnom zápase Slovan porazil Šaľu 1:0.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil vo svojom prvom prípravnom zápase nad Šaľou 1:0. V náročných poveternostných podmienkach sa premiérovo strelecky presadil Adam Zreľák.

Zápas sa hral za naozaj veľmi nefutbalového počasia. Hru sťažoval sneh i zlé poveternostné podmienky. Od úvodných minút boli slovanisti aktívnejší a mali viac z hry. Za pätnásť minút mohli naši hráči viesť aj o viac ako gól, ale ujala sa iba akcia z 10. min. Vtedy to v strede ihriska pekne rozohrali Dobrotka s Kubíkom, loptu posunuli na Jablonského, ktorý našiel v šestnástke dobre postaveného Zreľáka, pre ktorého už nebol problém otvoriť skóre. Nasledovali menej zaujímavé minúty hry, v ktorých Slovan držal loptu na kopačkách, no do výraznejšej šance sa nedostal. Šaľa prakticky ani neohrozila Perniša.

Po zmene strán sa hra veľmi nezmenila. Duslo hrozilo najmä zo štandardných situácii a domáci mali opraty zápasu pevne v rukách. Tréneri poslali na trávnik i päť hráčov, Mészáros sa na ihrisku otočil dokonca dvakrát. V 60. min sa dostal do dobrej streleckej pozície Mészáros, avšak priamou strelou namieril iba do brankára. Hostia nehrozili takmer vôbec, no ihrisko bolo stále v horšej a horšej kondícii. Mladíci v belasom drese sa snažili o aktívny futbal a vytvorili si viacero šancí, no bez gólového zakončenia. Prvé prípravné stretnutie Slovana v zimnej prestávke sa tak skončilo víťazstvom 1:0.

ŠK Slovan Bratislava - FC Duslo Šaľa 1:0 (1:0)

Gól: 10. Zreľák

Zostava Slovana: Perniš (46. Krnáč) – Čikoš, Saláta, Gorosito, Jablonský – Mészáros, Dobrotka, Štefánik, Kubík – Oršula – Zreľák

Striedania: Krnáč, Sipľak, Hudák, Mészáros, Čermák, Gašparovič

Ikona slovenského futbalu sa teší z druhého majstrovského titulu s ŠK Slovan.