Úvod Správy Juniori Juniorka v Humennom bez bodového zisku

Juniorka v Humennom bez bodového zisku

FK Humenné – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 2:0.

Juniorka ŠK Slovan Bratislava v 19. kole MONACObet ligy prehrala v Humennom 0:2. Belasí tak po víťaznom vstupe do jari s Dolným Kubínom utrpeli prvú prehru v roku 2024.

Naši mladíci znovu nastúpili vo veľmi mladom zložení, v základnej zostave boli aj hráči, ktorí v piatok v Ružomberku doplnili súpisku A-mužstva. Prvý polčas ustáli belasí veľmi dobre, keď domácich, ktorí chceli pred vyše tisíckou divákov naplno zabodovať, udržali na dostrel a neinkasovali. Náznaky belasých možností obrana Humenného vyriešila.

Po prestávke rozhodol úsek medzi 55. – 59. minútou. Naši mladíci dvakrát inkasovali, keď Ahl najprv skóroval zblízka hlavou, a zakrátko krížnou strelou. Pri ďalšej možnosti východniarov predviedol Hrdina na čiare skvelý reflex. Tréner Vladimír Gála sa snažili oživiť hru striedaniami, no skóre sa už nezmenilo.

Naši juniori sa v tabuľke nachádzajú na 12. mieste so ziskom 22 bodov. O týždeň sa slovanisti predstavia doma, keď v piatok 15. marca o 15:00 vyzvú na Pasienkoch Spišskú Novú Ves.

"Aj napriek prehre sme odohrali jeden veľmi dobrý zápas. Súper nás prevýšil agresivitou v osobných súbojoch. Najmä v prvom polčase sme však mali dobré momenty, Humenné sme do ničoho nepustili. V druhom polčase sme domácim dvakrát umožnili presadiť sa v našej šestnástke, čo aj využili. Neboli sme herne horší, no rozhodla efektivita," povedal tréner juniorky Vladimír Gála.

FK Humenné – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 2:0 (0:0)

Góly: 55. a 59. Ahl

Žlté karty: 74. Maťaš – 52. Marušin

Rozhodovali: Vaňo – Železňák, Gregorec

Návšteva: 1235 divákov

Humenné: Knurovský – Horváth (80. Avetisian), Ahl (87. Bastl), Dzurík, Maťaš, Harvila, Kranthove, Holp, Streňo, Komjatý, Franko (90. Reiter)

Slovan: Hrdina – Baláž (63. Hornyák), Szalma, Marušin (86. Kramár), Tóth – Kušnír (86. Mičák), Habodasz – Marko (69. Koseček), Božík, Spáčil (69. Mišovič) – Isaac

Vstupenky na posledný vonkajší zápas sezóny.