Úvod Správy Juniori Juniorka neudržala polčasové vedenie

Juniorka neudržala polčasové vedenie

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - MŠK Púchov 2:4.

Juniori ŠK Slovan Bratislava v 15. kole II. ligy západ podľahli Púchovu 2:4. Naši mladíci natiahli nepriaznivú domácu sériu, keď v Bratislave prehrali už piaty zápas v rade.

Po prvom polčase pritom belasí viedli. Skóre síce otvoril hosťujúci kanonier Letenay, naši mladíci však v rozmedzí 12. – 18. minúty strelili dva góly. Najprv sa zblízka presadil Isaac a potom po peknom prieniku aj Rigo. Tesne pred prestávkou však naše mužstvo prišlo o obrancu Tomáša Marušina, ktorý videl po zastavení prenikajúceho hráča hostí červenú kartu.

V daždivom počasí a na náročnejšom teréne žiaľ belasí v druhom polčase neudržali svoj náskok. Púchov v 54. minúte vyrovnal a v 65. minúte dokonca šiel do vedenia, keď Letenay trafil po centri z rohu. Záverečná snaha belasých už úspech neslávila, naopak, Letenay z brejku dokonal hetrik a uzavrel na 2:4.

Belasí sú v tabuľke II. ligy na desiatom mieste so ziskom 18 bodov a skóre 19:26. Štrnásť z osemnástich bodov získali na ihriskách súperov. Najbližšie sa juniorka opäť predstaví doma, keď v sobotu 11. novembra o 10:30 vyzve na Pasienkoch súpera z Trebišova.

„Po daždi sa hralo na ťažkom teréne. Mali sme zlý úvod, keď sme v našej šestnástke neubránili hráča a súper sa dostal do vedenia. Od tohto momentu sme prebrali iniciatívu a dvomi gólmi sme otočili skóre. V závere polčasu sme prišli o vylúčeného Marušina, čo bol zlomový moment zápasu. Museli sme zasiahnuť do zostavy a dostali sme sa pod tlak. Púchov duel otočili dvomi štandardnými situáciami. My sme mali na kopačke vyrovnanie na 3:3, Kušnír žiaľ v šanci neuspel,“ povedal tréner belasých Vladimír Gála.

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - MŠK Púchov 2:4 (2:1)

Góly: 12. Isaac, 18. Rigo – 6., 65. a 90. Letenay, 54. S. Lacko

Žlté karty: 87. Rigo – 51. Mat. Loduha

Červená karta: 38. Marušin (Slovan)

Rozhodovali: Benedik – Kmec, Železňák

Návšteva: 50 divákov

Slovan: Hrdina – Kramár (77. Szalma), Marušin, Habodasz, Tóth – Hornyák (77. Kušnír), Koseček – Maroš, Rigo, Božík (77. Ivanics) – Isaac (46. D. Murár)

Púchov: Pilný – Kaufman, Pavlovič, Pobořil, S. Lacko – Šeroň, Mat. Loduha (88. Jančiga)  – P. Lacko (68. Michlík), Martinček (72. Levai), P. Mráz - Letenay

Nino Marcelli dnes oslavuje devätnáste narodeniny.