Úvod Správy Juniori Belasá juniorka zvládla bratislavské derby a poskočila na štvrté miesto

Belasá juniorka zvládla bratislavské derby a poskočila na štvrté miesto

Belasí úspešní v Rači.

Belasá juniorka v 23. kole II. ligy zvíťazila na ihrisku Rače 2:1. O presné zásahy belasých sa postarali Nino Marcelli a Samuel Antálek. Oba góly padli ešte v prvom polčase.

V belasom nastúpili aj štyria hráči zo širšieho kádra nášho A-mužstva. Zverenci Vladimíra Gálu položili základ víťazstva v prvom polčase. V 38. minúte vyslal Martin Kušnír pas dopredu, Nino Marcelli sa umne zbavil dvoch obrancov a s prehľadom prekonal brankára. Tesne pred prestávkou padol aj druhý gól. Martin Kušnír centroval z rohu a Samuel Antálek hlavičkou poslal loptu do siete.

Domáci sa po prestávke snažili ešte zmeniť pre nich nepriaznivý priebeh. Zdramatizovanie prišlo v 78. minúte po tom, ako domáci Bellás premenil penaltu. Rača vrhla v závere všetky sily do útoku, a belasí ustáli aj nepríjemnú situáciu po rohu, keď najprv Hrdina zasiahol, a následne mu pomohli aj naši brániaci hráči.

Belasí tak získali cenné tri body a v tabuľke sa nachádza na štvrtom mieste. Naši mladíci najbližšie doma privítajú Považskú Bystricu, hrať sa bude už v piatok 7. apríla o 10:30 na Pasienkoch.

„Zápas bol viac emočný, je to mestské derby. V prvom polčase sme boli futbalovejší, v druhom sme trochu podľahli emóciám a nezvládli sme niektoré veci. Mali sme prechodové fázy, ktoré mohli vyústiť do tretieho gólu, namiesto toho sme inkasovali po našej chybe. Záver sme aj s trochou šťastia ustáli. Toto víťazstvo si veľmi ceníme a tešíme sa z neho,“ povedal tréner Vladimír Gála.

FK Rača Bratislava – ŠK Slovan Bratislava ´B ´ 1:2 (0:2)

Góly: 78. Bellás (z 11 m) – 38. N. Marcelli, 44. Antálek

Žlté karty: 24. Adam, 44. Bellás, 64. Mihálek – 77. Borovský, 84. Antálek

Rozhodovali: Ruc – Vitko, Lauer

Návšteva: 420 divákov

Rača: Žákech – Klabník, Výbošťok (62. Kováč), Ružička (55. Štefanka), Kňažek, Egbe, Jurčišin (55. Plavnik), Petr (46. Mihálek), Adam, Sokol, Bellás

Slovan: Hrdina – Mičák, Križan, Antálek, Borovský (83. Baláž) – Agbo, Habodasz – Kušnír, Holman (74. Hornyák), N. Marcelli (83. Nikitin) – Božík (90. Chobot)

Nino Marcelli dnes oslavuje devätnáste narodeniny.