Úvod Správy Juniori Belasá juniorka na Orave bez bodov

Belasá juniorka na Orave bez bodov

Belasí prehrali v Dolnom Kubíne.

Belasá U21 sa v 21. kole II. ligy predstavila v Dolnom Kubíne. Belasí utrpeli prvú jarnú prehru, keď podľahli tesne 2:3.

Nášmu mužstvu herne nevyšiel prvý polčas, v ktorom slovanisti dvakrát inkasovali. Napriek tomu to bolo stále ´hrateľné´, keďže Martin Schlossár po faule na Mariána Chobota premenil pokutový kop. Belasí teda boli stále na dostrel.

Cez prestávku musel Vladimír Gála striedať brankárov, namiesto Branislava Chudíka, ktorý mal bolestivo narazené rameno, šiel medzi tri žrde Matúš Ružinský. Belasí po prestávke zlepšili hru a právom sa dočkali vyrovnania. Po centri striedajúceho Kirilla Nikitina si domáci stopér Luka dal vlastenca, keď sa snažil odvrátiť loptu pred nabiehajúcim Patrikom Čiernikom. V záverečnej desaťminútovke prišiel rozhodujúci moment po tom, ako domáci kopali pokutový kop, ktorý Kolorédy premenil. Naši juniori tak odišli z Oravy bez bodov.

„Videli sme zápas dvoch rozdielnych polčasov, najmä z našej strany. V tom prvom sme nehrali dobre, nechávali sme súperovi veľa priestoru a prehrávali sme súboje. Prakticky z dvoch vstupov Dolného Kubína do našej šestnástky sme dvakrát inkasovali. V druhom polčase sme boli lepší, futbalovejší, hrali sme to, čím sme sa mali prezentovať už v prvom dejstve. Po trojnásobnom striedaní sme dali gól na 2:2. Chceli sme vyhrať, avšak prišla nešťastná situácia, ktorú rozhodca posúdil ako penaltovú. Určite sme v prvom polčase nehrali dobre, čo nás stálo bodový zisk,“ skonštatoval tréner belasých Vladimír Gála.

MFK Dolný Kubín – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 3:2 (2:1)

Góly: 33. D. Jackuliak, 42. Köröš, 84. Kolorédy (z 11 m) – 35. Schlossár (z 11 m), 71. Luka (vl.)

Žlté karty: 83. Sedláček, 85. Farský – 72. Antálek, 82. N. Marcelli, 83. Tóth, 83. Kušnír

Rozhodovali: Benedik – Bednár, Mihalík

Návšteva: 292 divákov

Dolný Kubín: Vajs – Sopúch, Luka, Lukáčik, Sedláček, Bielák, Kolorédy, Budinský (74. Straka), Machaj (64. Farský), D. Jackuliak (90. Amobi), Köröš

Slovan: Chudík (46. Ružinský) – Borovský, Habodasz, Antálek, Tóth (84. Baláž) – Koseček (70. N. Marcelli), Hornyák – Kušnír, Schlossár, Chobot (70. Nikitin) – Božík (70. Čiernik)

Nino Marcelli dnes oslavuje devätnáste narodeniny.