Úvod Správy Juniori Belasá U21 s päťgólovým víťazstvom

Belasá U21 s päťgólovým víťazstvom

ŠK Slovan Bratislava U21 – FC Slovan Galanta 5:0.

Belasá U21 dosiahla v predposlednom prípravnom zápase pred štartom jarnej časti ďalšie víťazstvo. Zverenci Vladimíra Gálu zdolali na domácej pôde Galantu vysoko 5:0.

Našim mladíkom vyšiel duel s druhým tímom III. ligy západ. V prvom polčase skórovali belasí raz, po prestávke pridali ďalšie štyri presné zásahy. Najbližšie čaká našich mladíkov generálka na jarnú časť, v ktorej sa stretnú s SK Kvítkovice (Otrokovice). Hrať sa bude v sobotu o 11:00, v závislosti od počasia buď na prírodnej tráve alebo na umelej tráve na Akadémii.

ŠK Slovan Bratislava U21 – FC Slovan Galanta 5:0 (1:0)

Góly: Božik 2, Čiernik, Borovský, Kušnír

Slovan: Hrdina – Mičák, Szalma, Habodasz, Tóth (46. Borovský) – Koseček, Schlossár – Kušnír, Božik, Chobot – Nikitin (46. Čiernik)

Vladimír Gála, tréner ŠK Slovan U21: „Od začiatku sme si vytvorili tlak i hernú prevahu. Väčšinu času sme hrali do bloku, no mali sme dobrú cirkuláciu lopty a dobrý pohyb v medzi-priestoroch. Snažili sme sa vysoko napádať, z čoho sme získavali výborné lopty. Mali sme veľmi dobrú prechodovú fázu, dostávali sme sa do dobrých príležitostí, len finalizácia nebola na požadovanej úrovni. V druhom polčase sme držali tempo i nasadenie, no najmä, boli sme efektívni v zakončení a dokázali sme sa presadiť aj gólovo, čo je v predposlednom prípravnom zápase dôležité aj z mentálneho hľadiska. Chceli sme si vyskúšať niektoré varianty v hre, v zápase bolo z našej strany aj viacero výborných individuálnych výkonov. Pevne verím, že zostávajúci čas v príprave využijeme čo najlepšie na tréningový proces i generálku.“

Nino Marcelli dnes oslavuje devätnáste narodeniny.