Úvod Správy Ženy Belasé sa dvomi víťazstvami naladili na derby

Belasé sa dvomi víťazstvami naladili na derby

Naše ženy zvládli dva zápasy na ihriskách súperiek.

Futbalistky ŠK Slovan Bratislava sa v ostatných dvoch kolách predstavili na ihriskách súperiek. Belasé zvládli bratislavské derby v Petržalke (2:0) i náročný duel v Ružomberku (1:0). V tabuľke sú na prvom mieste so 4-bodovým náskokom pred Myjavou, ktorá má jeden duel k dobru.

Slovanistky sa výborne naladili na derby so Spartakom Trnava, ktoré ich čaká už počas najbližšieho víkendu. Aj vy môžete prísť podporiť naše ženy v derby s Trnavou už v sobotu 24. septembra o 11:00 na Pasienky.

Naše ženy sa najprv počas týždňa predstavili v predohrávanom zápase na pravom brehu Dunaja. V Petržalke zvíťazili 2:0. „Od súpera sme očakávali hlbšie obranné postavenie na vlastnej polovici s pokusom o prechod do rýchleho útoku. V prvej minúte zápasu sme však boli dôraznejší na hranici pokutového územia a po individuálnej akcii sme sa presadili na 1:0. Počas prvého polčasu sme dobýjali súperov hlbšie postavený defenzívny blok, no vo finálnej fáze sme neboli efektívni. Do druhého polčasu sme nastupovali pripravení na zvýšenú súperovu aktivitu, keďže stav 1:0 nám nedával istotu možného víťazstva. Petržalka začínala svoj pressing už v strednej zóne, čo práve naše hráčky využili na zrýchlenie hry a často sme sa dostávali do priestorov za súperovou obranou. Niekoľko sľubných akcií naznačilo, že v závere zápasu môžeme potvrdiť našu dominanciu, čo sa nám po rýchlom výkope našej brankárky a následnom útoku aj podarilo. Po tomto góle tempo zápasu opadlo a zaslúžene sme zápas dotiahli do víťazného konca,“ zhodnotil tréner Zdenko Iskra zápas v Petržalke.

Následne cestovali slovanistky do Ružomberka, kde rozhodol jediný gól, ktorý strelila najskúsenejšia hráčka tímu a bývalá slovenská reprezentantka Natália Látal Mackovičová. „Ružomberčanky zdobí rýchly a dôrazný herný prejav, čomu sme prispôsobili náš spôsob hry. Od úvodu sme dominovali v držaní lopty, avšak bez výraznejšej gólovej príležitosti. Súper vycítil šancu na strelenie gólu a snažil sa o pressing už v našej obrannej zóne, z čoho sme sa veľmi efektívne dokázali dostať, no náš postup do útočnej zóny súpera nebol dostatočne rýchly, aby sme mohli byť nebezpeční pre súpera. V polčasovej prestávke sme si zdôraznili, akým spôsobom chceme byť nebezpeční a dôraznejší aj pri útočných štandardných situáciách. Z jednej z nich, rohového kopu, sme strhli vedenie na svoju stranu. Zápas sme mali vo svojej moci, aj keď súper hrozil z protiútokov po našich nepresných prihrávkach. V defenzíve sme však boli pozorní a v závere dostatočne dôrazní, aby sme súpera nepustili do šance vyrovnať. Vyhrali sme po bojovnom, tímovom a organizovanom výkone, na čom chceme stavať do ďalších stretnutí,“ skonštatoval Zdenko Iskra na margo duelu v Ružomberku.

predohrávané 8. kolo I. ligy žien

FC Petržalka – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:1)

Góly: 1. Mrocková, 82. Mašurová

Zostava Slovana: Rezeková – Mrocková, Bednárová, Halásová (52. Ščasnárová), Jalakšová (73. Gondová), Surová, Droppová (38. Moravčíková), Naňová, Botková, Kozárová (66. Mašurová), Rojnik

I. liga žien – 6. kolo

MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Gól: 60. Látal Mackovičová

Zostava Slovana: Rezeková – Mrocková, Bednárová, Halásová, Jalakšová, Surová, Droppová, Látal Mackovičová (90. Moravčíková), Naňová (72. Botková), Škerdová, Rojnik (65. Hrdličková)

Zostrih predposledného zápasu sezóny.
Názory trénerov po zápase 9. kola nadstavby Niké ligy 2023/24 FK Železiarne Podbrezová - ŠK Slovan Bratislava (2:1).
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 2:1.

Tridsaťkrát nám nestačí, majstri sú vždy belasí.
Ako reagovali fanúšikovia Slovana na otázku, či nám stačí 30 titulov?